Deklaracja dostępności
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Dom Pomocy Społecznej w Wysocku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie ma zastosowanie do strony internetowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niedogodności lub wyłączeń.
Serwis spełnia poniższe minimalne wytyczne techniczne związane z dostępnością:
· Nagłówki – prawidłowo wdrożone i generowane na podstawie wprowadzonych przez redaktorów treści.
· Powiększenie tekstu dla osób niedowidzących w celu powiększenia i pomniejszenia strony
· kontrast strony
Data publikacji strony internetowej: 20.01.2011
Data ostatniej dużej aktualizacji: 20.01.2011.
Oświadczenie sporządzono na dzień : 2021-02-01
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Aspekty informacyjne
Serwis zawiera teksty i zdjęcia, które zostały opublikowane w serwisie od początku jego istnienia. Redaktor publikuje teksty, zdjęcia czy pliki i dba o to, by każdy mógł z tych treści skorzystać.
Informacje szczegółowe:
· Zrozumiałość – teksty zamieszczone w serwisie powinny być napisane w miarę możliwości w jak najprostszy sposób,
· Czytelność – redaktorzy starają się odpowiednio formatować teksty, w tym stosować wypunktowania, wyróżnienia itp.,
· Pliki PDF, DOC itp. – redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów Word lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowane poprawnie.
· Strona i treści umieszczane na bieżąco są przeglądane i jeżeli to konieczne zostaną dostosowane do wymagań ustawy
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osoba kontaktową jest Marta Kochanek: email: wysockdps1@domypomocy.pl ,
tel. 16 628 53 57.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego dokumentu, opisania zdjęcia czyli przekazywany drogą słuchową opis treści widocznych na ekranie itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/
Dostępność architektoniczna.
Dom Pomocy Społecznej posiada dwa budynki zlokalizowane w miejscowości Wysocko 2, 37-543 Laszki tj.:
- Budynek Główny Mieszkalny
- Budynek Administracyjny
Opis dostępności architektonicznej:
· Budynek Główny – budynek jednopiętrowy, do którego prowadzą dwa wejścia: wejście główne oraz jedno wejście boczne z podjazdem dla niepełnosprawnych . Do wejścia głównego prowadzą tylko schody. Żadne z wejść nie jest zabezpieczone bramkami.
· Budynek administracyjny – budynek piętrowy, do którego prowadzą dwa wejścia: wejście główne oraz wejście od strony magazynu. Do wejścia głównego prowadza schody, jeśli jest taka potrzeba można zastosować dwa najazdy antypoślizgowe by wejść do budynku.
· Opis dostępności korytarzy, schodów, toalet i wind w budynku głównym mieszkalnym :Budynek Główny posiada korytarz, łazienki i pomieszczenia dostępne dla wózków. Budynek posiada dwie windy.
· Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych: W budynku głównym nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące, platform, pętli indukcyjnych i pochylni.
· Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.: Na placu i przed budynkami nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych – parkingi mają wystarczająco dużo miejsc i zlokalizowane są blisko wejść.
· Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
· Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online: W Domu Pomocy Społecznej w Wysocku jest możliwość skorzystania bezpłatnie z tłumacza języka migowego.